Українські полярники зробили унікальні фото горбатих китів

Экономические новости

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Національного антарктичного наукового центру, передають Економічні новини з посиланням на shotam.

Зазначається, що завдяки українським науковцям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже в 15 разів.

Це відкриває нові можливості з вивчення популяцій цих тварин та шляхів їхньої міграції для дослідників з усього світу.

Раніше в міжнародній китовій базі HappyWhale було лише 15 китів-горбанів, ідентифікованих в акваторії Південних Оркнейських островів. Наразі там вже 211 особин з цього району, і це все – завдяки непростій роботі українських біологинь.

Торік узимку науковці НАНЦ Каріна Вишнякова та Юля Іванчикова понад 3 місяці працювали в експедиції в Південному океані на борту українського траулера.

Серед їхніх завдань була фотоідентифікація китів: хвости цих тварин мають унікальний візерунок, немов відбитки пальців у людини. Тож дослідниці годинами стояли на палубі й вдивлялися в хвилі океану, щоб «ловити» на фото китові хвости. За експедицію Юля та Каріна назбирали понад 300 унікальних світлин.

Після їхнього опрацювання вже в Україні було створено каталог з 275 ідентифікованих тварин. Ті фото, що були достатньої якості та не мали повторів, були завантажені в міжнародну китову базу HappyWhale. Загалом це 230 світлин. Більшість з них були саме з акваторії Південних Оркнейських островів, що дозволило збільшити реєстр горбанів з цього району майже в 15 разів.

«По суті в цьому регіоні Південного океану існувала «біла пляма» щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб цю «пляму» закрити», – відзначили науковиці.

Також важливо, що за цими даними вже є перші суттєві висновки. Виявилося, що близько десятка китів з акваторії Південних Оркнейських островів ще з 2006 року зустрічалися біля берегів Панами та Бразилії! Це дає абсолютно нові уявлення про міграції цих тварин, адже раніше існувала думка, що з Південного океану горбані не мігрують у такі «високі» води Атлантики.

Науковці НАНЦ займаються унікальним проєктом з фотоідентифікації китів уже понад 3 роки. Зараз наш каталог містить більш як 750 ідентифікованих китів горбанів.