Кухарі з Туреччини готують «мобільні» обіди для переселенців у Львові

NTA

Мобільна кухня, величезні резервуари з їжею та змінні точки видачі обідів, – турецькі кухарі від початку війни підтримують українців, які рятуються від війни у Львові. Працюють у межах ініціативи Офісу із ліквідації наслідків катастроф і надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Туреччини.

Прості та смачні страви із турецькими нотками

У меню мобільної кухні – здебільшого прості та смачні страви, які легко і швидко готувати. До прикладу, рис з овочами та крем-суп із сочевиці. «Люди – молодці, що допомагають іншим у важку хвилину. Дуже вдячні, що допомагають», – ділиться враженнями від допомоги кухарів переселенка з Харкова Діана.

«Все дуже смачно. Ми і цьому раді. Тому – все смачно», – додає переселенка із Маріуполя Ольга.

«Добре, що вони допомагають українцям, що в такий час складний час таке роблять, відгукуються на нашу ситуацію», – каже харків’янка Світлана.

Прийшла на обід від турецької кухні й пані Нані. Її син досі в окупованому Мелітополі. Хвилюється за нього.

«Нічого там не працює, все зачинене. Роботи немає взагалі, їжі немає взагалі», – розповідає про рідне місто Нані.

10 тисяч обідів в день

Ініціативу реалізує Офіс із ліквідації наслідків катастроф і надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ Туреччини. За день мобільна кухня намагається видавати 10 тисяч обідів.

«Ми бачимо, що люди, коли беруть їжу, – почувають себе краще. Це для нас найкращі емоції. Нам від цього приємно, що ми можемо зробити корисну справу у такий складний час для вашої країни», – розповідає організаторка турецької кухні Фадан. «Бувають макарони, буває курячий суп. Картопля фрі. Так, щоб можна було швидко приготувати. Ми готуємо у дуже великих резервуарах. Прямо у вантажному автомобілі», – описує меню львів’янка, волонтерка у мобільній турецькій кухні Наталія.

Щотижня турецькі кухарі переїжджають на нову локацію у Львові, щоб підтримати якнайбільше вимушено переселених українців.

Юлія Бундз