Німецький супутник зробив свої перші кольорові фото Землі з високою роздільною здатністю (фото+відео)

Cikavosti.com

Супутник, яким керує німецький аерокосмічний центр (DLR), запустили на борту ракети SpaceX Falcon 9 у квітні 2022 року.

Супутник німецької програми картування та аналізу навколишнього середовища (EnMap) передав свої перші багатобарвні зображення Землі з високою роздільною здатністю. Він може використовувати більше 250 кольорів для отримання точних даних про воду, рослинність і грунт на великих площах з космосу.

EnMap провів у космосі майже місяць і сфотографував смугу шириною приблизно 30 км і довжиною 180 км над Стамбулом, Туреччина. На знімках видно протоку Босфор, яка вважається континентальним кордоном між європейською та азіатською сторонами країни.

Враження художника від EnMap. Джерело: OHB System AG, GFZ

Супутник EnMap використовує дуже складний гіперспектральний інструмент, який зараз калібрує DLR. Перші зображення-результат цього процесу. Як тільки калібрування завершать, супутник стане повністю працездатним. Він почне збирати дані, які покажуть наслідки зміни клімату з космосу.

https://youtu.be/NF4CXPfGFZ4

EnMap - це сучасний інструмент для збору даних, який допоможе вченим усього світу документувати наслідки зміни клімату. "Перші дані EnMAP продемонстрували, на що здатний німецький екологічний супутник — сказав Себастьян Фішер, керівник проекту EnMAP в німецькому космічному агентстві в DLR. - Але ці перші зображення вже дають нам дуже гарне уявлення про те, чого можуть очікувати дослідники у всьому світі. Вони показують, що EnMAP може зробити великий внесок у виявлення наслідків зміни клімату та протидію триваючому руйнуванню навколишнього середовища".

Супутник досяг своєї мети на орбіті Землі 9 квітня, через вісім днів після запуску ракетою Falcon 9 з мису Канаверал, Флорида.