Мистецький проєкт «Поговори зі мною в укритті» проведуть в одному зі столичних сховищ

Укрінформ

Про це Укрінформу повідомили куратори проєкту Катерина Рай та Віталій Адлерманн.

«Сьогодні укриття стали важливими громадськими просторами, що виконують функцію захисту та соціального синтезу. В укриттях Харкова, Маріуполя, Чернігова, Сум, Києва тижнями і навіть місяцями живуть містяни. Укриття стали для них новим домом, притулком.

Саме в такому київському укритті ми хочемо презентувати культурно-мистецькі проєкти, які б дозволили налагодити міжкультурний діалог, безпосередньо донести до світової аудиторії позицію митців», - розповіли куратори.

На їхню думку, це сприятиме підвищенню морального духу громадян та слугуватиме лікувальним елементом в адаптації населення до воєнного стану. Вони вірять, що мистецькі проєкти мають потужний прямий ефект і будуть успішним модератором у складні часи між культурою та людьми.

«Ми закликаємо світових художників звернутися до українців через артоб’єкти, які ми покажемо глядачам в Україні. Даний проєкт - рівноправний, цікавий, нетривіальний діалог між українськими та західними художниками», - вважають куратори.

З кожного боку співбесідників порівну: 6 українських - Халіл Дервішев, Марія Штонда, Андрій Фішер, Антігона, Дем’ян Ферій, Віталій Кохан / 6 іноземних митців - Олексій Кузміч (Білорусь), Томас Кудела (Чехія), Вероніка Тепліцка (Польща), Даріус Вайчекаускас (Литва), Йеспер Бойсен (Данія), Цезар Мартінес Сільва (Мексика).

Кожен твір є унікальним за своєю подачею інтелектуальним продуктом, що яскраво акцентує особисту думку художника стосовно останніх подій в Україні і світі.

Галерея в укритті узгоджена з місцевими жителями і покликана об’єднати людей за допомогою мистецтва, а також допомогти продуктами харчування для літніх людей мікрорайону. Приміщення цікаве і тим, що на його базі будуть проходити різноманітні артист-толки, лекції та кінопокази. Виставка пройде за підтримки Meancult gallery в місті Київ, вул. Половецька 25/27, 3-й під’їз, підвальне приміщення.