Залишили на Миколаївщині після поразки. Пес з Росгвардії за місяць вивчив команди українською мовою та служитиме в ЗСУ

NTA

На Миколаївщині під час бою окупанти зазнали поразки та залишили свою бельгійську вівчарку. Собака Бакс, який раніше служила у Росгвардії, вивчив команди українською мовою менше ніж за місяць та скоро приступить до служби в лавах Національної гвардії України.

Про це розповів очільник Миколаївської обласної громадської організації по сприянню обороні Україні Юрій Шутяк, пише «Сегодня».

«Собака розумна, відмінна. Що стосується команд українською мовою – вони дублюються жестом і голосом. Іншими словами, пес прийняв українську мову і почав її розуміти», – повідомив Шутяк.

За його словами, зовсім скоро собака приступить до служби в лавах Національної гвардії України.

«Поки що батальйон, в якому знаходиться пес, у резерві», –зауважив активіст.

Зазначимо, що у Миколаївській області собака вижив під час бою. Російські загарбники його залишили після розгрому їхніх військ. Службового пса окупантів забрали до себе українські військові.

«Після розгрому російських військ собаки розбіглися, їх було чотири-п’ять. Цей пес два тижні не давався нікому в руки. Одна з місцевих мешканок, Валентина, змогла приручити його. Виставляла їжу, щоб підгодовувати пса, також у Валентини у дворі була своя вівчарка, «дувчинка». Таким чином цей пес і опинився у Валентини. Було навіть таке, що Валентині пропонували гроші за цю собаку, потім почали погрожувати. Довелося втрутитися мені. Тепер ця вівчарка захищає Миколаївську область», – зазначив Шутяк.

Нагадаємо, що до 21 травня триватиме голосування, за яким його учасники обиратимуть тему для нової «військової» марки від «Укрпошти». Серед запропонованих варіантів: песик-сапер Патрон.