Синя, червона або біла: яка картопля найкорисніша?

Картопля різних кольорів здатна по-різному впливати на здоров'я людини Улюблена страва

Мабуть, немає такої сім'ї, де не любили б картоплю. Її їдять і діти і пенсіонери, і навіть домашні тварини. З цього коренеплоду можна приготувати сотні різних страв, і всі вони будуть надзвичайно смачними і корисними: від всіма улюбленого ніжного кремового пюре до невеликих жовтих кульок - звареної в мундирі молодої картоплі.

Однак, вибираючи картоплю на ринку або в магазині, досвідчені господині дивляться не тільки на розмір або ціну продукту, але і на інші характеристики: сорт, колір, наявність або відсутність «вічок» і ін. Тому що знають - від цього залежить не тільки чи буде вечеря або обід смачними, але і наскільки корисними будуть для здоров'я.

Як правильно вибрати смачну і якісну картоплю?

Різні люди воліють різні сорти картоплі. Адже в залежності від цього, коренеплоди можуть бути не тільки яскравими за кольором, але і різними за смаком. Як правило, колір - це перша відмінність одного сорту від іншого.

Так, картопля жовтого кольору відрізняється від побратимів високим рівнем каротину. А значить, чим більше ви будете їсти її, тим краще будете бачити.

Червоно-фіолетові бульби містять багато не менш корисної речовини - антоціану. Він є важливим антиоксидантом, що перешкоджає передчасному старінню.

Рожеві сорти більш щільні всередині і тому ідеально підходять для варіння цілими або додавання в салати.

Картопля, що має синій колір, допомагає знизити кров'яний тиск в організмі людини. А її горіховий смак відкриває широкі можливості для застосування в кулінарії даного коренеплоду - від салатів до пюре.

Одним словом, вибираючи будь-який вподобаний сорт картоплі, здоров'ю ви точно не нашкодите. Але тільки звертайте увагу і на інші ознаки хорошого продукту (в даному випадку - картоплі).