Які захоплення допоможуть стати розумнішими, розповіли психологи

Багато людей переконані, що після досягнення певного рівня інтелекту вони вже не можуть його змінити, і залишається тільки жити згідно закладеному потенціалу. Але дослідження показують, що людина може удосконалюватись постійно, в тому числі завдяки своїм хобі. Які захоплення допоможуть вам стати розумнішими, розповіли психологи Заняття музикою

Гра на фортепіано, гітарі або будь-якому іншому інструменті сприяє розвитку моторики, аналітичних здібностей, а також допомагає у вивченні іноземних мов і математики. Крім того, заняття музикою покращує пам'ять, реакцію і лідерські якості. І все це можливе, незалежно від вашого віку.

Читання

Регулярне читання книг допомагає боротися зі стресом, а також підвищує самооцінку і здатність мислити логічно. На роботі ці навички допоможуть краще організовувати свої справи і вести за собою інших людей.

Спорт

Регулярні тренування розвивають концентрацію уваги, підвищують зосередженість, покращують пам'ять і забезпечують гостроту мислення. При цьому мова не йде про заняття фітнесом раз в тиждень. Невеликі регулярні навантаження принесуть набагато більше користі, ніж одне важке тренування в тиждень.

Вивчення мов

Вивчення іноземної мови є перевіреним і найкращим тренуванням пам'яті. Знання двох іноземних мов позитивно позначається на здатності оцінювати навколишню обстановку і концентруватися на поставленому завданні.

Ігри

Судоку, пазли, настільні, карткові і навіть відеоігри підвищують пластичність мозку, якщо вам під час цих ігор доводиться постійно вирішувати нові завдання. Крім того, люди з високою нейропластичністю мозку, згідно з даними досліджень, рідше піддаються панічній атаці або депресії.