З'явилось пояснення МОЗ, як працюватиме система видачі електронних лікарняних

У більшості випадків працівникові для отримання виплат через хворобу достатньо буде звернутися один раз до лікаря.

Міністерство охорони здоров'я підготувало проєкт власного наказу, який стверджує порядок формування листків непрацездатності у відповідному електронному реєстрі. Документ визначає порядок відкриття і закриття таких лікарняних.

Проєкт документа розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).

Згідно з документом, листок непрацездатності формується в Реєстрі на підставі медичного висновку. Формуватися листок буде тільки в тому випадку, якщо пацієнта система ідентифікувала як застраховану особу в Держреєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Якщо кілька медичних висновків утворюють один страховий випадок, то кожен наступний лікарняний формується як продовження попереднього, це відбивається і в номері листка непрацездатності.

Сформований листок непрацездатності в день створення (відкриття) стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для нарахування виплат листок, після дати закінчення періоду його дії, передається страхувальнику.

Період тимчасової непрацездатності в лікарняному може бути скорочений на підставі надходження нових даних.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко декілька днів тому розповів, що медичні установи країни повинні повністю перейти на електронні лікарняні з 1 вересня 2021 року.

Здоров-Инфо

Хочешь узнать больше - читай отзывы