Україна переходить на електронні лікарняні: що потрібно знати мешканцям Дніпра і області

Україна з 31 серпня повністю перейде на електронні лікарняні. До цього в країні діятиме перехідна модель, повідомляє Дніпро Регіон .

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у своєму Facebook.

З червня по серпень медичні заклади зможуть формувати як електронні лікарняні, так і видавати паперові листи непрацездатності, а вже з 1 вересня відбудеться повний перехід на електронну систему формування таких висновків.

«Повний перехід всіх медичних установ країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня 2021 року. До 31 Серпня працюватиме перехідна модель введення е-лікарняних», — написав міністр.

За його словами, це означає, що лікарі формуватимуть лікарняні листи в електронному вигляді, але пацієнти отримуватимуть на руки паперові листки.

“Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року,.

До 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.

Це означає, що з червня по серпень медичні заклади будуть формувати, як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності”.

Рішення про те, який вид документу видати, буде приймати лікар, відповідно до вимог МОЗ.

Наразі наказ, який регулюватиме це питання, підписаний і вже пройшов експертизу Мін’юсту.

«Рішення про вид документа, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності, буде приймати лікар відповідно до вимог МОЗ…

Звичайно, введені зміни не можуть запрацювати відразу, для цього потрібен час, навчання та роз’яснення для медичних працівників і всіх, хто причетний до цього процесу. Але, хочу запевнити, що ми зі свого боку готові підтримувати та додатково пояснювати при необхідності. Адже, Міністерство йде до того, щоб зробити процес отримання лікарняного максимально зручним і прозорим», — заявив Ляшко.

Раніше ми писали У Дніпрі в супермаркеті АТБ дали здачу невідомою монетою (ФОТО)