Як перестати переїдати: найпростіші способи назвали дієтологи

У всіх різні порогові значення того, скільки потрібно їсти, щоб придушити почуття голоду. В результаті саме поняття переїдання може відрізнятися в залежності від ситуації і людини. В цілому, воно визначається як споживання більшої кількості їжі, ніж організм у стані комфортно переварити. Як пояснив лікар Юден Харрі, перша ознака переїдання - здуття живота з безліччю травних симптомів. Згодом така звичка призводить до збільшення ваги і ожиріння Щоб уникнути таких наслідків, експерти радять використовувати кілька простих хитрощів.

Корисні перекушування

В першу чергу медики радять тримати на очах корисні продукти, замість чіпсів, цукерок і інших шкідливих снеків. "З очей геть - з серця геть - найпростіший спосіб контролювати свій апетит", - розповіла лікар-дієтолог Ілана Мюльштейн. Спеціаліст порадила звести кількість таких продуктів в раціоні до мінімуму.

Хороший сон

Сон покращує роботу майже всіх систем організму, і коли його недостатньо, відбувається збій. Дослідження показують, що сон менше 7 годин на добу з більшою ймовірністю викличе неконтрольоване почуття голоду, що неминуче призведе до переїдання і набору зайвої ваги.

Бути попереду голоду

Медики радять не дозволяти собі зголодніти настільки, щоб потім можна було з'їсти "цілого бика". Експерти рекомендують тримати під рукою білкові продукти, якими можна швидко і корисно перекусити. "Сирні палички, м'ясне асорті з індички, хумус, смажений нут, горіхи, енергетичні кульки і протеїнові смузі - ось деякі з моїх улюблених страв", - розповіла психіатр Сьюзан Альберс. Мюльштейн також радить звернути увагу на грецький йогурт, моркву й огірки.

Регулярна перевірка

"Коли ви відчуваєте, що починаєте хотіти їсти, запитайте себе, наскільки ви голодні насправді? " - каже дієтолог. За її словами, від цього безпосередньо залежить прийом їжі: чи буде це невеликий перекус або повноцінний обід.

Крім того, фахівці рекомендували відключати телевізор і гаджети під час їжі, щоб контролювати розмір порцій. За їх словами, таке усвідомлене харчування допоможе уникнути переїдання і насолодитися їжею. Також варто збільшити в раціоні кількість клітковини і білка і навчитися їсти повільно. Як пояснили дієтологи, під час повільного пережовування їжі запускається процес, який призводить до вироблення шлунком гормонів, які говорять мозку, що він повний.