Серцевий напад: які відчуття в тілі говорять про небезпечний стан

Серцевий напад, також званий інфарктом міокарда, виникає через повне або часткове блокування артерії, яка живить серце. Найважливіший орган не отримує достатньо крові, що може привести до серйозного його пошкодження або загибелі Чим більше часу людині не надається необхідна медична допомога, тим сильніше уражається серцевий м'яз. Тому важливо вчасно звернути увагу на симптоми. Федеральне агентство міністерства охорони здоров'я США виділяє п'ять основних ознак інфаркту.

Біль і дискомфорт у грудях

Більшість серцевих нападів супроводжуються неприємними відчуттями в центральній або лівій частині грудної клітини. Це почуття здавлювання або болю. Дискомфорт триває кілька хвилин, може проходити і знову повертатися.

Слабкість, запаморочення або непритомність

При інфаркті людина може відчути раптову втому після звичайних дій, під час яких немає сильної напруги. Стомлює, наприклад, похід в магазин, прийняття ванни, невелике прибирання. Також тіло може покритися холодним потом.

Біль або неприємні відчуття в щелепі, шиї або спині

Коли виникають проблеми з серцем, в цій області спрацьовують нерви, проте біль може виникнути в іншому місці. Наприклад, дискомфорт в щелепі, спині, шиї іноді говорить про серцеве захворювання, особливо якщо важко визначити, що саме болить (немає конкретного м'яза або суглоба, які болять). При цьому відчуття посилюються під час фізичних вправ і слабшають після завершення занять.

Дискомфорт в одній або обох руках або плечах

У чоловіків біль поширюється на ліве плече, руку і підборіддя. Жінки відчувають дискомфорт набагато слабкіше: він відчувається в лівій або правій руці, доходить до підборіддя, зачіпає лопатки, верхню частину спини або живіт (почуття нетравлення, нудоти).

Задишка

Цей симптом іноді виникає до неприємних відчуттів в грудях, але може також і супроводжувати їх. У деяких випадках при нападі у людини починається напад блювоти.