Вчені розповіли, як на 40% знизити ризик розвитку діабету

Проста зміна в раціоні харчування допоможе майже вдвічі знизити ризик цукрового діабету Ризик діабету менший

Діабет невиліковний. Тому важливо не допустити розвитку цього небезпечного захворювання. Причому, зробити це нескладно. Досить внести в свій раціон невеликі зміни, які допоможуть уникнути розвитку діабету 2-го типу.

Такі обнадійливі результати показало нове дослідження австралійських вчених. Вони провели аналіз харчування понад 7,6 тис. осіб і прийшли до висновку, що ті з них, хто регулярно їв фрукти, мали майже на 40 відсотків менше ризик діабету.

З'їж яблучко, а краще - два

При цьому, дослідники обчислили, що настільки корисними властивостями володіють тільки цільні фрукти. Захоплення переробкою не сприяє профілактиці діабету.

- Ми не побачили таких закономірностей для фруктового соку. Результати показують, що здоровий спосіб життя, плюс дієта, що включає споживання цілих фруктів мінімум двічі в день, сприяють зниженню ризику діабету, - сказав співавтор дослідження Нікола Бондоне.

Фрукти проти інсуліну

Крім того, автори виявили, що організм людей, які їдять досить фруктів, виробляє менше інсуліну. Справа в тому, що постійно високий рівень цукру в крові може пошкодити нервову систему, кровоносні судини, органи.

- Високий рівень інсуліну пов'язаний не тільки з діабетом, а й з такими проблемами, як високий кров'яний тиск, ожиріння і серцево-судинні захворювання, - пояснив Нікола Бондоне.