Небезпека дефіциту жирів у раціоні

Не варто вірити популярним міфам про здорове харчування. Один з таких міфів про те, що заміна жирних молочних знежиреними допоможе скинути зайву вагу вирішила розвіяти дієтолог Світлана Фус. На своїй сторінці в Інстаграм вона написала, чим загрожує дефіцит жирів для організму.

"Використовувати знежирені молочні продукти можна, якщо жиру надходить достаньо з інших продуктів харчування" - зазначає Світлана.

Дієтолог рекомендує використовувати молочні продукти в невеликих кількостях і середньої жирності. Якщо продукт більшої жирності, то їх кількість має зменшитися. Важливо також пам'ятати, що жири тваринного походження ми отримуємо і з інших продуктів.

Але ось відсутність жирів в харчуванні - це прямий шлях до порушення багатьох функцій в організмі.⁣⁣ ⠀

Жири необхідні для підтримки цілісності клітинних мембран. ⁣А їх відсутність в харчуванні відбивається не тільки на самопочутті, а й на зовнішньому вигляді, шкіра стає сухою і зморшкуватою. У людини знижується імунітет, всі її органи прискорено старіють і зношуються, можуть початися проблеми з серцем, мозковою діяльністю - погіршиться пам'ять, знизиться швидкість реакції, зір.

А ще жири беруть участь в засвоєнні вітамінів. ⠀⁣⁣⠀

Друга, не менш важлива функція - енергетична. Жири найкращі джерела енергії. Саме жири дають нам відчуття ситості, бадьорість і енергію.

Ще одна функція жирів регуляторна. Жири беруть участь у виробленні гормонів, наприклад статевих. Відсутність жирів в харчуванні може призвести до безпліддя. Чоловіків проблема виключення жиру теж стосується.

Є ще одна не важливе завдання жирів - їх дефіцит може призвести до хронічного бронхіту, астми та іншими захворюваннями легенів. Жири входять до складу речовини яке вистилає зсередини альвеоли наших легких.