В США винайшли ліки від хвороби Альцгеймера

У США вперше за майже 20 років схвалили нові ліки для людей з хворобою Альцгеймера. Препарат, який розроблений компанією Biogen, надійде в продаж під комерційною назвою Aduhelm.

Про це пише ABC News.

Повідомляється, що розробка препарату супроводжувалася суперечками щодо його ефективності. Також, на думку деяких експертів,

переваги цих ліків навряд чи переважають ризик серйозних побічних ефектів. Водночас рішення влади має велике значення для людей з Альцгеймером, оскільки це перший препарат, спрямований на уповільнення розвитку хвороби.

Aduhelm руйнує амілоїд – білок, який формує в мозку людини бляшки, які пошкоджують клітини й викликають проблеми з пам’яттю, мисленням і спілкуванням. Як стверджує виробник, препарат в поєднанні зі зміною способу життя може допомогти пацієнтам, у яких хворобу виявили на ранніх стадіях.

Як заявили в Управлінні по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, при ухвалі рішення врахували різні точки зору. Також Управління зобов’язало Biogen провести додаткове масштабне клінічне дослідження і залишило за собою право відкликати схвалення в майбутньому. Весь цей час пацієнти з Альцгеймером матимуть доступ до нового препарату.

Нагадаємо, що група вчених із США після численних експериментів встановила, що оновлена кров у людей похилого віку призводить до припинення хвороби Альцгеймера.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.