Хвороба Альцгеймера: сім "провалів в пам'яті", що вказують на ранню стадію деменції

Найбільш поширеною формою деменції є хвороба Альцгеймера. Зазвичай вона розвивається після 50 років. На ранніх стадіях захворювання виникають провали в пам'яті, яким іноді не надають значення Зараз немає повного розуміння причин і ходу хвороби Альцгеймера. Основною її особливістю вважається накопичення амілоїдних бляшок і нейрофібрилярних клубків в тканинах мозку. В даний час ліків від цієї хвороби немає, тому ключовим фактором в лікуванні є рання діагностика, що дозволяє сповільнити прогресування деменції.

Перші ознаки захворювання:

- людина забуває про недавні розмови і події;

- предмети в будинку опиняються в незвичайних місцях. Наприклад, пульт від телевізора - у ванній, а шампунь на кухні разом з миючими засобами;

- труднощі з назвами місць і предметів;

- людина не може підібрати правильне слово;

- задає питання повторно;

- складності в міркуваннях і прийнятті рішень;

- хворий стає більш неспокійним, бувають періоди замішань.

Як можна запобігти хворобі Альцгеймера?

За даними національної служби охорони здоров'я Великобританії, знизити ризик розвитку захворювання допоможе здоровий спосіб життя. Потрібно відмовитися від куріння, великої кількості алкоголю, дотримуватися збалансованого харчування, займатися спортом. Також найкраще виключити соціальну ізоляцію, більше часу проводити з друзями і близькими.

Стимулювати роботу мозку допоможуть: читання, вивчення іноземних мов, гра на музичних інструментах, участь в групових видах спорту. Необхідно пробувати нові заняття, шукати нові хобі та вчитися.