Жінки надто пізно звертаються до медиків з міомами матки

Дослідження американських вчених показало, що величезна кількість жінок потрапляє в відділення невідкладної допомоги лікарень через загострення міоми. При цьому 90% з них могли б впоратися з цією проблемою набагато раніше.

Міомами називають доброякісні новоутворення матки, які нерідко викликають рясні менструальні кровотечі і сильні болі в животі. Коли ці симптоми проявляються регулярно, жінкам часто викликають швидку допомогу. Вчені США помітили, що щорічно десятки тисяч представниць прекрасної статі потрапляють до приймальних відділень лікарень саме з цими проблемами, але пізніше госпіталізується з них лише кожна десята.

А це говорить про те, що своєчасна допомога могла б уберегти жінку від загострень. Хоча в багатьох випадках ці доброякісні новоутворення ніяк себе не проявляють, вони таки можуть викликати сильний дискомфорт. У зв'язку з цим вкрай важливо не запускати міому, а вчасно звертатися до терапії. Вона може бути як фармацевтичною, так і хірургічною.

У будь-якому випадку, своєчасне лікування міоми проходить з набагато меншими нервовими і матеріальними витратами, майже нічим не загрожує жінці і набагато підвищує якість її життя. Дослідники з США закликають представниць прекрасної статі не затягувати зі зверненням до лікарів для того, щоб не запускати міому і не підводити до такої ситуації, при якій вона починає в прямому сенсі загрожувати життю.