Тиск був – 160-180: у Львові прооперували 12-річну дівчинку з артеріальною гіпертензією

Вперше в Україні команда центру серця і судин Лікарні швидкої медичної допомоги Львові провела найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням методикою віртуальної реальності

Пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала на симптоматичну артеріальну гіпертензію та мала тиск в межах 160-180 мм.рт.ст. Про це лікарня пише на фейсбук-сторінці.

Під час обстеження у дівчинки було виявлено вроджену ваду серця – коарктацію аорти. Це стан, при якому наявне звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла.

За допомогою сучасних технологій на основі результатів обстеження провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти та її гілок, що допомогло медикам обрати найбільш сучасну та малотравматичну тактику подальшого лікування. Вроджену ваду судини ліквідували за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури – встановлення стенту у просвіт судини.

Результат лікування не забарився й одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми та нижніми кінцівками. Сьогодні ж дівчинка почуває себе абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність.