В Україні вперше прооперували 12-річну дівчинку методикою віртуальної реальності (Фото)

Медики у Львові провели сучасну методику оперативного втручання з передопераційним моделюванням за допомогою віртуальної реальності. Пацієнткою була 12-річна дівчинка.

Маленька пацієнтка страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією, у неї фіксувався артеріальний тиск у 160-180 міліметрів ртутного стовпчика. Про це 9 червня повідомили у "Фейсбуці" лікарні швидкої медичної допомоги міста.

Вроджену ваду судини у неї було ліквідовано фахівцями за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури - встановлення стенту у просвіт судини. Результат лікування медик задоволені. Згодом у дитини нормалізувалися відповідні показники артеріального тиску, а його різниця між верхніми та нижніми кінцівками зникла.

Дівчинка почуває себе здоровою та бадьорою. Завдяки успішній операції вона знову може проявляти повну фізичну активність.

У пацієнтки під час обстеження виявили вроджену ваду серця - коарктацію аорти. Це стан, при якому фіксується наявне звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла.

ASPI news повідомляло, що у лікарні Львова провели операцію на серці без жодного розрізу. Також у Києві медики зробили операцію на серці чоловіку, який постраждав у ДТП.