Діти в утробі заспокоюють себе дотиками

Нове дослідження, опубліковане в Acta Paediatrica, передбачає, що психічне здоров'я вагітної жінки може впливати на сенсорну поведінку близнюків і самотніх дітей під час вагітності, а в разі близнюків - на те, як часто вони торкаються до себе і один одного. Такий дотик може бути заспокійливим механізмом для плода, коли матері відчувають стрес або депресію під час вагітності.

Дослідження, засноване на ультразвуковому скануванні 30 вагітних жінок, також показало, що материнська депресія і стрес впливають на сенсорну і рухову поведінку як одинаків, так і близнюків, але з відмінностями між ними.

"Ми вже знаємо, що психічне здоров'я матері, зокрема стрес і депресія, впливає на розвиток плода. Результати цього пілотного дослідження пропонують захоплююче уявлення про пренатальному досвіді", - сказала провідний автор Надя Рейссланд, професор з Даремського університету. Сполучене Королівство.

Необхідно провести додаткові дослідження, щоб створити набір ресурсів, який дозволить акушерам, акушеркам і фахівцям в області психічного здоров'я краще підтримувати жінок протягом усього їхнього вагітності, надаючи допомогу, орієнтовану на їх потреби в медичному обслуговуванні.