Бідність провокує дитячі депресії

Нове дослідження, проведене в Вашингтонському університеті, показало: діти з малозабезпечених сімей володіють певними особливостями мозку. Так, зв'язки між певними частинами мозку у них слабкіші. Ймовірно, саме через це вони часто мають проблеми з навчанням і схильні до психічних розладів, наприклад, депресії.

Фахівці проаналізували дані МРТ-сканування мозку 105 дітей у віці від 7 до 12 років. Дослідники виміряли відношення доходу до потреб. Вони врахували розмір сім'ї та її річний дохід. Вчені виявили: чим бідніша була сім'я, тим слабша у дитини виявилися зв'язку між певними мозковими структурами, передає Business Standard .

За словами вчених, у дітей з бідних сімей гіпокамп (центр пам'яті) і мигдалина, пов'язана зі стресом і емоціями, взаємодіяли з іншими областями мозку не так, як у учасників з більш забезпечених сімей. Також дослідники з'ясували, що у дошкільнят з бідних сімей до шкільного віку частіше з'являлися симптоми клінічної депресії. Найбільш високим виявився ризик депресії у дітей у віці 9-10 років.