На Полтавщині дитина отруїлася дикорослими грибами. Рекомендації для безпечного збирання

Про це повідомив Центр громадського здоров’я України 9 червня.

На Полтавщині зареєстрували один випадок отруєння дикорослими грибами, унаслідок якого постраждала дитина.

Усього в Україні за 5 місяців зафіксували 19 випадків отруєння грибами. Серед постраждалих – 35 людей, зокрема 12 дітей. Через отруєння померли 1 дорослий і 2 дитини.

Найбільша кількість випадків отруєння дикорослими грибами сталася на Одещині – постраждали 9 людей.

Центр громадського здоров’я рекомендує дотримуватися таких правил збирання та споживання грибів:

відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх штучно вирощеними грибами, які продають у торговельних мережах;не купувати гриби на стихійних ринках;уважно оглядати гриби, звертати увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;збирати лише знайомі гриби, за найменшого сумніву одразу викидати гриб – не залишати його поряд з іншими;не брати занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними;не збирати гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій, адже гриби вбирають у себе отруйні речовини, зокрема важкі метали;не збирати гриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає – віддає воду і збільшує концентрацію токсинів;не куштувати сирі гриби;удома ще раз ретельно перевіряти гриби – усі сумнівні треба викинути;готувати гриби протягом першої доби після збирання;варити гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;зберігати страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше як добу.

Вживати гриби не рекомендують вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.