Лікарів будуть перевіряти на корупцію: міністри Ляшко та Федоров провели демонстрацію е-лікарняних листів в Україні

З 4 червня в Україні запрацювали електронні лікарняні. Одну з найпопулярніших довідок почнуть видавати онлайн.

10 червня відбулася урядова інспекція до Київської клінічної лікарні №7. Під час інспекції було продемонстровано, як створюється і працює електронний листок непрацездатності. Також представники міністерств, повідомили про особливості нововведення. Так, Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України окреслив важливість нової ініціативи.

"Для нас ключове – це зруйнувати всі бар’єри між людиною, яка захворіла і медичним працівником. І одним із найчисленніших конфліктів був саме лікарняний, по різним причинам. З 1 вересня всі лікарні Україні повинні перейти на електронні лікарняні, що значно спростить роботу і взаємовідносини наших міністерства. На підході в нас електронні рецепти", – повідомив Віктор Ляшко.

Також на заході був присутній Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації. Очільник Мінцифри прокоментував можливість махінацій з е-лікарняними.

"Також окрім лікарняних створений сервіс завдяки якому можна переглянути за номером лікарняного, чи дійсно існує такий лікарняний. Тобто сьогодні створюється 1 мільйон лікарняних, але немає єдиної бази даних. Тепер ця база існує і є номер за яким можна перевірити достовірність документа. Я навіть не являю, як його тепер можна підробити, тим паче, що тепер завдяки нашому нововведенню можна буде побачити аномалії. Якщо лікар ікс видає мільйон лікарняних, а всі інші по 5, то це відразу продемонструє наявність проблеми. Насправді, це питання не до лікарів, а до зловмисників, які в інтернеті підробляють лікарняні і продають довірливим людям, тобто тепер ми перекриваємо лавочку великому ринку документів", – наголосив Михайло Федоров.

Зазначимо, що нова послуга повинна позбавити українців черг та корупції в Лікарні. Цей крок має наблизити до успішної цифрової держави та режиму paperless, який Володимир Зеленський пообіцяв вже в 2021 році.

Раніше ASPI news писало, що міністр Федоров назвав 4 цілі для держави в смартфоні. Також повідомлялося, що віцепрем'єр-міністр пояснив, як ВВП України збільшать на 10% завдяки швидкому розвитку IT-сфері.