В Україні вже діє перехідна модель впровадження “е-лікарняних”: деталі

Відтепер медичний висновок про тимчасову непрацездатність доступний в електронній формі.  Цього тижня запроваджнено масштабні зміни і переведено послугу отримання лікарняних в онлайн. Про це заявив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Лікарняні — одна з найпопулярніших послуг в Україні — близько 5,5 мільйонів людей користуються нею щороку. Цифровізація послуги матиме значний антикорупційний ефект, заощадить час і лікарю, і пацієнту. Це один із найважливіших кроків для режиму paperless у медичній та соціальній сферах", — зазначив міністр.

Із червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження “е-лікарняних” — медичні заклади поступово почнуть формувати електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади видаватимуть е-лікарняні.

За слвами Федорова, щороку за листками непрацездатності з державного бюджету виплачується більше 18 мільярдів гривень. Частина з яких необґрунтовано видані. Цифровізація лікарняних збереже Україні мільярди гривень, сприятиме знищенню корупційних зловживань у цій сфері. І найголовніше — перетворить державу на комфортний сервіс, який дійсно полегшує життя кожному.

Як це працює?

Після обстеження пацієнта лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його власним КЕПом. Людина одразу ж отримує про це сповіщення.

За декілька секунд інформація звідти потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду — і вам приходить друге сповіщення. Там формується електронний листок непрацездатності — це саме той документ, за яким будуть нараховані виплати.

Кожен документ можна перевірити за спеціальним номером на сайті Пенсійного фонду.

Після захворювання, щоб закрити лікарняний, вам уже не потрібно їхати за підписом лікаря до медзакладу, стояти зі зниженим імунітетом у черзі з іншими пацієнтами, які мають явні ознаки захворювання. Лікарняний закривається автоматично останнього дня захворювання, якщо немає потреби його продовжувати.

Що нового?

Ні ПФУ, ні роботодавець не знатимуть діагноз пацієнта. Як це було раніше. Відкритою буде інформація, яка необхідна для нарахування виплат: причина непрацездатності, період лікарняного та лікар, який його виписав.

Проєкт створено за підтримки Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Швейцарією.

До слова, перший час електронний лікарняний видаватимуть паралельно з паперовим, але згодом він повністю витіснить традиційний листок непрацездатності.