У МОЗ повідомили, коли електронні лікарняні запрацюють в повному обсязі

В Україні запрацювали електронні лікарняні. До кінця літа всі медичні установи поступово будуть переходити на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Про це повідомили в прес-службі МОЗ.

З 1 вересня 2021 року всі медичні установи України зобов'язані видавати лікарняні в електронному вигляді. Цифровизация лікарняних допоможе боротися з корупцією в цій сфері і економити папір, час і кошти українців.

Щоб отримати електронний лікарняний, українцям достатньо прийти на прийом до лікаря. Медпрацівник створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність в реєстрі і завіряє його КЕПом.

Пацієнт повинен отримати повідомлення від E-health і через кілька секунд лікарняний потрапляє в реєстр Пенсійного фонду. У відомстві формується електронний листок непрацездатності - це саме той документ, за яким нараховують виплати.

На телефон пацієнта надійде повідомлення від ПФУ.

Раніше українцям повернули право на отримання матеріальної допомоги з «Фонду соціального страхування» за період, коли вони перебували на лікуванні. Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський.

В Офісі президента повідомляли, що впровадження е-лікарняних в Україні почнеться вже в червні цього року. Тестування е-лікарняних проводитимуть в 200 лікарнях по Україні.

За словами глави МОЗ Віктора Ляшко, повний перехід українських медустанов на електронні довідки про тимчасову непрацездатність відбудеться з 1 вересня, а влітку електронні лікарняні будуть тестувати .

Міністерство охорони здоров'я планує впровадити систему електронних лікарняних у всіх медичних установах з 1 вересня 2021 року.