Українцям видаватимуть електронні лікарняні: як отримати

З першого дня вересня медичні заклади України повинні формувати лікарняні в електронному вигляді. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише “Твоє місто”.

Посадовець зазначив, що медзаклади до кінця літа мають поступово перейти на формування висновків про тимчасову непрацездатність у електронному форматі.

Федоров розповів, що щорічно орієнтовно 5,5 мільйонів українців отримують повідомлення про непрацездатність. Держава платить за надсилання листів більше 18 млрд гривень. Частина з довідок видавалася особам, які насправді були повністю здоровими. Видача довідок у електронному режимі допоможе державі заощадити мільйони гривень.

Також у Міністерстві цифрової трансформації сподіваються знищити корупційні зловживання, заощадити кошти та час українців.

Як отримати лікарняний в режимі онлайнПотрібно прийти на огляд до лікаря. Згодом медик повинен створити електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність людини. Далі висновок завіряють. Пацієнту приходить сповіщення від E-health.

Після цього лікарняний лише за кілька секунд потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Формується електронний листок непрацездатності. Саме за цим документом відбувається нарахування виплат. Також від Пенсійного фонду надійде повідомлення на мобільний телефон.