Без рушників, батьків та іграшок. Для дитячих таборів розробили нові вимоги

Про це йдеться у постанові головного державного санітарного лікаря №5 від 8 червня.

Зокрема, до закладу оздоровлення та відпочинку рекомендується приймати дітей, які проживають у межах регіону, де він розташований.

Дітей до закладу повинні доставляти організованими групами, автомобільним чи залізничним транспортом. Також їх можуть привезти батьки власним транспортом.

Перед посадкою до транспорту всі члени групи, в тому числі супроводжуючі особи, повинні пройти температурний скринінг – тих, у кого температура тіла виявиться понад 37,2 градуса або ознаки респіраторних захворювань, до посадки не допускатимуть.

Під час поїздки між учасниками перевезення та водієм і членами екіпажу повинна бути відстань не менше 1 метра або фізичний бар’єр (кабіна водія ізольована від салону, прозора пластикова перегородка між водієм та пасажирами тощо). При перевезенні залізничним транспортом у вагоні не можуть бути сторонні особи. Використання масок чи респіраторів при перевезенні до закладу є обов’язковим.

Умови прийняття дітей в літні табори

Щоб потрапити в табір, дитина має пройти медогляд та отримали довідку про відсутність контакту з інфекційними хворими (форма № 079/о). Документ видається не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду.

Під час перебування у таборі дитину можуть ізолювати, якщо у неї виявлять температуру або ознаки респіраторного захворювання.

Умови проживання у таборі

Дітей повинні розміщувати в кімнатах з розрахунку не менше 5 квадратних метрів на одну людину та забезпечити дистанцію між спальними місцями.

В їдальнях повинні годувати дітей за спеціальним графіком, який допоможе уникнути скупчення.

Забороняється: використання багаторазових (тканинних) рушників після миття рук;

використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;

проведення батьківських днів (відвідування дитини);

проведення масових заходів в закритих приміщеннях та заходів за участі запрошених осіб. Рекомендації МОЗ дитячим таборам максимально обмежити кількість дітей в загонах, виходячи з можливості забезпечити належні протиепідемічні умови перебування в корпусах та контроль за їх виконанням;

обмежити заняття та ігри, що потребують використання багаторазового додаткового інвентаря дітьми;

проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

надавати пріоритет активностям на відкритому повітрі;

обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом. Читайте також: Сам би відпочивав. Як підготували до нового сезону заміський дитячий табір

Раніше ми розповідали, чим зайняти дітей на канікулах, якщо “до бабусі” не варіант.