У Києві провели трансплантацію серця 60-річному чоловкові (ВІДЕО)

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Facebook-сторінку інституту серця МОЗ.

Серце пересадили 60-річному мешканцю Вінничини Юрію Горячому. Чоловік розповів, що п’ять років тому у нього був інфаркт і фактично з того моменту у нього почались проблеми із серцем.

"Згодом мені зробили сентування. А після сентування поставили дефибрилятор, який підтримував моє життя. Але цього недостатньо, тому мені було потрібне нове серце", — розповів пацієнт перед операцією.

Операцію проводила команда медиків з Інституту серця МОЗ України на чолі із відомим лікаром-кардіологом Борисом Тодуровим. Донорське серце вони спочатку вилучили в Київській обласній клінічній лікарні. Перед цим родина донора дала згоду на пересадку.

Окрім серця, дозволили ще трансплантувати ще печінку, однак вона виявилась непридатною. Після операції серце у спеціальному розчині і контейнері із супроводом поліції та з мигалками доставили в Інститут серця.

"Якби не поліція, ми б не змогли так швидко проїхати. Дорога зайняла близько 20 хвилин. Серце нашого донора вже б’ється в грудях пацієнта. Велика подяка родичам, які дали згоду на пересадку. І дали змогу нам зробити цю операцію та врятувати іншу людину. Дякую велике також операційній бригаді", — зазначив Тодуров.

Як повідомив керівник Центру трансплантації органів, хірургії печінки та підшлункової у Київській обласній клінічній лікарні Михайло Загрійчук, команда лікарів працювала над трансплантацією близько двох діб. Операцію проводили 13 медиків.

Нагадаємо, що у Харкові провели першу після довготривалої перерви родинну трансплантацію.