В Україні вводять е-лікарняні

У Фонді соціального страхування повідомляють про те, що в Україні стартує етап переходу медичних закладів на електронну форму лікарняних листів для громадян.

Зазначається, що у реєстр медичні висновки про тимчасову непрацездатність вноситимуть поки окремі заклади охорони здоров’я – під час перехідного періоду до 1 вересня поточного року.

Електронний лікарняний робитимуть для застрахованих громадян автоматично, його не потрібно буде дублювати, адже міститиме весь перелік функцій паперової форми бланку.

ФСС розповіли, що, зокрема, е-лікарняні дозволять отримувати допомогу з вагітності та пологів, з тимчасової втрати працездатності, у тому числі, самоізоляції у зв’зку з коронавірусом, допомогу на догляд за хворими дітьми чи родичами, а також – лікування у санаторно-курортних закладах.

Примітно, що в разі відкриття лікарняного у паперовому вигляді – “його продовження до закриття мусить здійснюватися у тому ж вигляді – навіть при переході лікарні на е-формат.

Також повідомляється, що Пенсійний фонд формуватиме та вестиме електронний реєстр листків непрацездатності.

Раніше повідомлялося, що додаткові 400 мільйонів гривень фінансової підтримки виділено Фонду соціального страхування на виплати за лікарняними листками. Про таке рішення Кабінету міністрів повідомляє прес-служба Фонду соцстраху.

Також ми писали, що в Україні спостерігаються масові затримки у виплатах за лікарняними листами. У Фонді соцстрахування це пояснили тим, що грошей на такі виплати потрібно більше, аніж встигає находити від сплати ЄСВ – єдиного страхового внеску. Такі дані оприлюднили у пресслужбі фонду.