Білі плями на нігтях сигналізують про хворобу?

Білі плями на нігтях зазвичай нешкідливі і не повинні викликати занепокоєння. Це може виникати на всіх нігтях або на декількох, і з медичної точки зору цей стан називають лейконіхія. Валері Мен з Live True London пояснила: "Вони можуть бути викликані різними станами, такими як алергічні реакції, грибкова інфекція, пошкодження нігтів і дефіцит мінералів. Найбільш частими причинами є травми, наприклад, удари нігтями об поверхню в повсякденному житті. Хоча більшість причин не є серйозними, деякі серйозні захворювання можуть викликати білі плями, такі як хронічне захворювання нирок або реакція на певні ліки. Якщо вас це турбує або стан прогресує, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем".

Білі плями на нігтях можуть бути ознакою грибкової інфекції, яка називається білий поверхневий оніхомікоз, за словами Роксани Баккер.

Це легко піддається лікуванню протигрибковими препаратами.

Вони можуть бути ознакою того, що у вас є травма біля основи нігтя. Через те, що ваші нігті ростуть, деякі травми можуть не проявлятися на голому нігті протягом чотирьох тижнів, тому варто згадати все, що могло трапитися, наприклад, помилково затиснути пальці дверима.

За словами Беккі Ларок, власника і терапевта Becky Laroc Beauty & Aesthetics, існує загальна омана, що білі плями на ваших нігтях є ознакою дефіциту кальцію.

Але в деяких випадках білі плями можуть бути ознакою дефіциту цинку. Паралельні білі лінії, що проходять через ніготь, можуть вказувати на низький рівень білка в крові.