Які цукрозамінники, на думку дієтологів, найменш шкідливі

Експерти попереджають, що деякі замінники цукру можуть тільки нашкодити бажаючим схуднути, а також підказують, на що звертати увагу при покупці Чим шкідливе солодке життя

Перше, від чого радять відмовитися дієтологи, щоб швидко скинути зайві кілограми, це вуглеводи. Білий цукор - один з них.

Одні фахівці нагадують, що це - «біла отрута», яка завдає нашому організму непоправної шкоди. Наслідки зловживання ним - ожиріння, діатез, карієс, діабет, закупорка судин. Інші стверджують, що 5-6 ложок не можуть нашкодити, а навпаки, навіть корисні. Поки ті і інші прийдуть до єдиної думки, ми спробуємо розібратися, як вибрати найбільш корисний і натуральний цукрозамінник.

На що звернути увагу

Якщо ви все ж вирішили відмовитися від цукру, але без солодкого життя не миле, виробники, практикуючі випуск продуктів ЗСЖ, пропонують великий вибір. Перевагу краще віддати: стевії, кленовому сиропу, мелясі, сиропам агави, топінамбура.

За статистикою, лідирує в цьому списку стевія - медова трава, за властивостями в 10 разів солодше цукру. Наприклад, любителю солодких каш не варто додавати в тарілку більше двох крапель екстракту. На упаковці має бути вказано, що до складу входить стевія, іноді її випускають з добавками.

Замість більш шкідливої сахарози кленовий сироп містить декстрозу. Але деякі хитрі виробники додають в нього цукор і барвники. Уважно читайте етикетку: сироп виробляється в Квебеку (Канада) і Вермонті (США), як правило, його випускають ці країни. Він повинен бути темно-бурштинового кольору.

Меляса - чорна патока, це побічний продукт цукрового виробництва. Але більш корисний, ніж цукор. Її використовують, як найменш шкідливий підсолоджувач. Найчастіше додають в кондитерські вироби. Беріть мелясу цукрової тростини: це густа рідина мутно-коричневого кольору. Меляса дуже гірка, люди її не їдять.

Сукуленти і коренеплід корисні для діабетиків

Наступний сироп виробляють з соку агави, він не тільки замінює цукор, в ньому крім усього іншого, багато заліза і кальцію. На упаковці має бути вказано, що до складу входить тільки сік агави. Так само повинні бути значки біо і органік.

Топінамбур, а по іншому - земляна груша не накопичує в собі нітрати і працює не тільки як цукрозамінник, але і як енерготонік. Тому його сироп такий популярний. У сиропі топінамбура може крім самого овоча значиться лимонний сік - він додає пікантність смаку. А ось цукру, сахарози і фруктози бути не повинно.