Вплив молочних продуктів на артеріальний тиск

Зниження артеріального тиску виявилося пов'язане зі споживанням молочних продуктів, і, що дивно, саме цільні сорти були пов'язані з найбільшою загальною користю для здоров'я. Дослідницький документ з докладним описом таких результатів був опублікований в British Medical Journal (BMJ) і включав майже 150 000 учасників з 21 країни, від Північної Америки до Азії. Вік учасників був від 35 до 70 років, і їх попросили задокументувати споживання їжі за допомогою анкети протягом більше року.

Стан здоров'я учасників контролювали в середньому дев'ять років по тому. З великого набору даних дослідники виявили, що вживання двох порцій молочних продуктів в день було пов'язано з 24-процентним зниженням ризику метаболічного синдрому.

Що ще більш цікаво, наявність двох порцій цельножірних молочних продуктів було пов'язано з 28-процентним зниженням ризику метаболічного синдрому.

Споживання знежирених молочних продуктів взагалі не було пов'язано зі зниженням ризику метаболічного синдрому.

Більш висока споживання молочних продуктів, таких як молоко, йогурт і сир, особливо цельножірних, а не нежирних, пов'язане з меншою поширеністю метаболічного синдрому і більш низьким ризиком розвитку гіпертонії і діабету.

Д-р Менте розвінчав міф про те, що молочні продукти шкідливі для вашого здоров'я. Молочні продукти і молочні жири забезпечують високоякісний білок і широкий спектр необхідних вітамінів і мінералів. Наприклад:

кальцій

калій

цинк

фосфор

вітаміни А

вітамін B12

рибофлавін