Епідеміологи не рекомендують купатися на дев'яти пляжах Харківщини: список

У водоймах Харкова, Богодухова, Золочева, Краснограда виявили збудників ротавірусної інфекції.

Про результати вірусологічних досліджень проб води 19 липня повідомив Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Збудник виявили:

у межах зони купання Петренківського водоймища у Харкові; на ставку "Копань" у Богодухові; річки Уди в смт Золочів Богодухівського району.В Удах на території Золочева також виявили антигени вірусів гепатиту A.

"Наявність збудників інфекційних захворювань у воді є підставою для заборони використання цих водойм для купання", — пояснюють у центрі.

Де ще не рекомендують купатисяЧерез перевищення вмісту лактозопозитивних кишкових паличок залишаються актуальними рекомендації щодо обмеження купання у низці інших водойм, в тому числі у Харкові:

в межах акваторії пляжів Олексіївського лугопарку; гідропарку "Удянський"; Журавлівського гідропарку; Безлюдівського водоймища; Петренківського водоймища; на річці Берестовій у Краснограді; на ставку пляжу "Комсомольський" поблизу смт Кегичівка.Епідеміологи помітили на Google Maps нерекомендовані для купання місця та повний перелік пляжів, де проводяться дослідження.

Читайте також Непридатна для пиття: з яких джерел Харкова не рекомендують брати воду

Обстеження дна та проби води: як готували пляжі Харківщини до купального сезону