Медперсонал дев'яти лікарень Кривого Рогу другий місяць не отримує зарплатню

Криворізькі лікарні, як і всі лікарні України, з 1 квітня 2020 року повинні фінансуватися, згідно з проведеною в країні медичною реформою, Національною службою здоров'я України.

Але медперсонал дев'яти лікарень Кривого Рогу другий місяць не отримує фінансування на заробітну плату, сума заборгованості з боку НСЗУ досягла вже 9 млн грн. Лікарі обурені затримками й готові до рішучих дій.

Про це повідомили у міському управлінні преси та внутрішньої політики.

Для допомоги медпрацівникам Кривого Рогу та якнайшвидшого вирішення ситуації мер міста Костянтин Павлов направив екстрену телеграму до Міністерства охорони здоров'я України.

«Лікувальні заклади вторинної ланки медичної допомоги міста – Комунальні (некомерційні) підприємства: міські лікарні №№4, 8, 9, 10, 11, 14, дитячі лікарні №№1, 2, міська поліклініка №5, уклали договори з Національною службою здоров’я України (надалі – НСЗУ) про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та виконують зобов’язання належним чином у повному обсязі, всі відповідні документи направлені керівництвом лікарень в НСЗУ.

За усною інформацією від співробітників НСЗУ, звіти про медичні послуги не підписані, фінансування не проводиться через відсутність керівництва, відповідно права підпису документів та фінансового ресурсу. Так за червень заклади недоотримали кошти НСЗУ в сумі майже 9,0 млн грн.

Прошу терміново втрутитися в ситуацію для забезпечення безперебійного фінансування закладів охорони здоров’я», - йдеться в екстреній телеграмі.

У лікарень вже не перший раз виникають проблеми зі своєчасним фінансуванням з боку НСЗУ. У 1 кварталі 2021 року в 1-й і 2-й дитячих міських лікарнях, діагностичному центрі, у дитячих стоматологіях та інших були затримки по зарплатах. Вони виконали вимоги НСЗУ, але їм було зменшено фінансування. Тоді лише завдяки підтримці міста та виділеним з міського бюджету коштам лікарі отримали зарплату. Також в липні Костянтином Павловим було прийнято рішення, що місто додатково направить ще 6,8 млн грн на підтримку лікарень Кривого Рогу, у яких в черговий раз виникли проблеми з фінансуванням з боку НСЗУ. Рішення повинні підтримати депутати міськради на майбутній сесії 28 липня.

Подписывайтесь на наш Telegram канал https://t.me/krlife_ua

новини Кривий Ріг LIFE