Випускники медвишів зможуть перескласти КРОК уже цьогоріч

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

«Міністерство юстиції України зареєструвало наказ МОЗ України від 23 червня 2021 року №1266 «Про затвердження змін до Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів «Медицина» і «Фармація». Реалізація вимог цього наказу та Положення про організацію та порядок проведення державної атестації студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації за напрямом підготовки «Медицина» дадуть змогу випускникам 2020/2021 навчального року, які не склали КРОК 2 (або одержали незадовільну оцінку), перескласти іспит повторно, не чекаючи наступного року, як того вимагало законодавство раніше», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що таке рішення МОЗ ухвалило, щоб забезпечити рівні права випускникам спеціальностей, які складали інтегрований іспит КРОК (у формі ЄДКІ) і мали змогу повторно перездати його через 2 місяці після першої спроби, та випускникам спеціальностей («Лікувальна справа», «Педіатрія» та «Медична психологія»), які вимушені були чекати повторної спроби рік, до червня 2022 року.

«Як показав аналіз, вимога - перескласти іспит лише за рік - не сприяла покращенню якості освіти. Тому вперше за весь час існування іспиту вона була змінена і здобувачі, які не склали атестацію, матимуть можливість повторно скласти її протягом року. А відтак, отримати дипломи про вищу освіту та розпочати навчання в інтернатурі», - йдеться у повідомленні.

У міністерстві поінформували, що найближчим часом Центр тестування при МОЗ повідомить про дати додаткового перескладання.

Іспит КРОК 2 проводився в травні-червні 2021 року. За даними МОЗ, на іспит «Загальна лікарська підготовка» було зареєстровано 7360 українських та 3322 іноземних студентів. З’явилися на складання – 7316 та 3210 студентів відповідно. Не склали іспит 718 осіб, серед них 276 (3,8%) - громадяни України, 442 (13,8%) - іноземці.