Вірус краснухи та вагітність: поради лікаря

Вагітність – це особливий період в житті кожної пари. Майбутні батьки передають своєму потомству унікальний генетичний матеріал. Якість цього матеріалу залежить від багатьох факторів. Шкідливі звички та недостатність вітамінів є причиною появи багатьох патологічних ознак. Але, варто зауважити, що деякі хвороби також мають небажані наслідки.

Краснуха – це вірусне захворювання, що характеризується висипанням на шкірі та ураженням лімфатичних вузлів. Джерелом цієї інфекції є хвора краснухою людина. Передача можлива навіть за відсутності виразних симптомів у хворого. Інкубаційний період складає один-два тижні. Лікарі відмічають закономірність, чим старша людина – тим легший перебіг захворювання. Вроджена краснуха має багато небажаних наслідків для здоров’я малюка. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.

Всім відомо, що перенесення краснухи під час вагітності може викликати у дитини вроджені вади розвитку. Фетальний синдром краснухи включає в себе мікроцефалію, розумову відсталість, порушення слуху до повної глухоти, вади розвитку серця та очей.

Варто зазначити, при зараженні вагітної краснухою у першому триместрі ризик серйозного ушкодження плода дорівнює 50%, у другому та третьому триместрі ризик знижується.

Жінкам що планують вагітність необхідно визначити титр антитіл до вірусу краснухи. Навіть якщо жінки в минулому мали вакцинацію проти вірусу краснухи. Цей аналіз є обов’язковим для жінок що планують вагітність. Якщо жінка не має імунітету, то необхідно провести вакцинацію. Після вакцинації вагітність можна планувати через 1-3 місяці.

Необхідно зауважити, що краснуха збільшує ризик викидня приблизно на 40-45%, а також ризик завмирання вагітності значно збільшується.

Найбільш небезпечним є період до чотирнадцяти тижнів вагітності. В цей час відбувається формування органів та систем немовляти. Вірус без перешкод може проникати через плаценту, тому дуже важливо брати цей факт до уваги.

Краснуха і переривання вагітності

Сучасні протоколи лікування рекомендують переривати вагітність у разі зараження вагітної краснухою до 14 тижнів гестації. Наслідки від вірусу краснухи для плода негативні. Лікар повідомляє про всі можливі ризики,але остаточне рішення приймає жінка. У цьому випадку рекомендують додаткове ультразвукове дослідження. Під час якого проводять виміри та дослідження життєво важливих структур. Важливо зазначити, ультразвукова діагностика не дає 100% гарантії. Є безліч наслідків вірусу, які неможливо дослідити.

Вакцинація і краснуха

Якщо жінка мала вакцинацію від краснухи в дитинстві, це не дає 100% захисту від вірусу. В період планування вагітності необхідно в обов’язковому порядку перевіряти титр антитіл до вірусу.

Жінки не мають бути заляканими, але мають володіти всією інформацією.