Безболісний тест для діабетиків: в Австралії винайшли нову методику визначення рівня цукру в крові

Австралійські вчені розробили новий безболісний неінвазивний тест для діабетиків. Він має полегшити діабетикам перевірку рівня цукру в крові.

Тест використовує фермент для створення реакції при контакті з глюкозою в слині. Вчені сподіваються, що тепер можна буде відмовитись від проколювання пальця для вимірювання цукру.

За інформацією The University of Newcastle за новою методикою смужку просто необхідно покласти на язик та почекати кілька хвилин. Потім результати можна подивитися в додатку для смартфона.

У самій смужці є біосенсори, які оцінюють біологічні або хімічні реакції. Тест містить фермент під назвою глюкозооксидаза.

При потраплянні на язик глюкозооксидаза реагує з глюкозою в слині з утворенням перекису водню. Потім перекис розкладається на йони водню, які генерують електричний сигнал, який можна вловити.

Дослідники запевняють, що нові тести зможуть відкрити перспективу для безболісного та недорогого тестування на рівень глюкози. Вони сподіваються, що такі методи даватимуть точніший результат.

Масове виготовлення таких тестів має розпочатися вже у 2021 році, а перші пристрої повинні бути доступними до 2023 року. Потім окремі тест-смужки можна буде придбати гуртом в аптеках майже за безцінь.

В Австралії тестують безін’єкційну вакцину проти Covid-19

Вчені вже працюють над тестом на COVID-19 з використанням тієї ж технології. А також над тестуванням на алергени, гормони та рак.

Раніше в Ізраїлі вчені винайшли ліки від Covid-19, які допоможуть вилікувати важкохворих.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.