В Україні анонсували оновлення протоколів лікування: допоможе ВООЗ

Міністерство охорони здоров'я України спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров’я працюють над оновленням клінічних протоколів. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані МОЗ та ВООЗ.

Цитата:

"За зверненням МОЗ ВООЗ підготувала аналітичний документ... на підтримку України в процесі стандартизації медико-санітарної допомоги та стратегічних закупівель послуг через адаптацію міжнародних клінічних настанов та розробку національних клінічних протоколів", - повідомили у МОЗ.

"Міністерство охорони здоров’я України має дуже амбіційний план оновлення за короткий час величезної кількості клінічних протоколів для пріоритетних станів", - наголошують у відомстві.

Деталі

Вказано, що з жовтня 2020 року по лютий 2021 року ВООЗ провела попереднє дослідження для оцінки варіантів, які МОЗ має розглянути для розробки національних клінічних настанов. Зазначається, що за підсумками був підтриманий перехід від простого їхнього перекладу до "більш структурованого процесу системної адаптації настанов".

У документі, як вказано, міститься інформація про досвід ЄС в плані розробки настанов, деталізується поточна інформація про ситуацію щодо цього питання в Україні та виявляються прогалини у системі.

Створення відповідної системи, як зазначається, потребуватиме інвестиційних вливань як у персонал, так і у спроможності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автор вірджинського протоколу лікування COVID-19 про уроки пандемії: неправильне лікування та інформація поширювалися і підтримувалися багатьма міжнародними інституціями