Свинина, шоколад, алкоголь: вчені назвали продукти-супутники мігрені

Вчені Американського інституту неврології склали список харчових тригерів мігрені, передає УНН з посиланням на neurokc.com

Зокрема, мова йде про шоколад, через наявність в ньому кофеїну.

Тригером мігрені можуть також бути і молочні продукти, а саме: сир чеддер, блакитний сир і інші сири з пліснявою.

Також розвиток нападів мігрені може спровокувати жирна смажена їжа - продукти зі свинини, такі як бекон і свинячі відбивні - вони є харчовим тригером мігрені для багатьох людей.

Продуктами-супутниками мігрені можуть бути чай, кава і газовані напої. Так, кофеїн в малих дозах здатний вгамувати головний біль, у великих - спровокувати.

До переліку продуктів, що провокують мігрені, також входять:

алкогольні напої: найсильніші головні болі виникають через червоні вина або різні кольорові алкогольні напої;

горіхи, особливо арахіс;

овочі, особливо - квасоля;

авокадо:

випічка.

По темі

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє про дані, які встановлюють зв'язок між споживанням червоного м'яса і розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози і простати. У багатьох країнах світу органи охорони здоров'я рекомендують обмежити вживання в їжу м'ясної продукції і червоного м'яса, оскільки з ними пов'язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.

МОЗ України радить українцям обмежити споживання червоного м'яса до 500 грам в тиждень.

Довідка

Червоне м'ясо - всі види м'яса (м'язової тканини) ссавців, включаючи яловичину, телятину, свинину, ягнятину, баранину, конину і козлятину.