Кардіолог розповіла, як нормалізувати тиск за допомогою простих продуктів

Однак якщо проблеми з тиском постійні, в будь-якому випадку необхідний візит до медиків Оцінка здоров'я кожної людини починається з вимірювання тиску. Норма для будь-якої людини з точки зору фізики не повинна перевищувати 140 на 90. На цей показник впливають такі фактори:

- фізичні навантаження,

- стрес,

- патології,

- вік.

При підвищеному тиску судини звужуються, і для того щоб нормалізувати роботу всієї системи, необхідно їх розширити. Лікар-кардіолог Валентина Байдін розповіла, за допомогою яких продуктів можна привести тиск в норму.

«Молочка»

Корисною речовиною, що знижує артеріальний тиск, є молочна кислота . Цей компонент міститься в таких продуктах як кефір, ряжанка і сир. За словами лікаря, названі продукти слід вживати щодня, але в помірних кількостях - не більше однієї склянки.

Корисні напої

У чаї «Каркаде» містяться антиоксиданти і вітамін С, корисні для гіпертоніків. Валентина Байдін також порекомендувала регулярно пити кокосову воду, яка має сечогінні властивості, і какао. До складу цих напоїв входить калій і інші корисні мікроелементи, які здатні нормалізувати артеріальний тиск.

Фрукти і овочі

Багаті вітаміном С фрукти і овочі надають на тиск позитивний ефект. «Грейпфрути, апельсини, лимони, буряк - продукти, що знижують артеріальний тиск. Корисний і буряковий напій з водою у співвідношенні 1:1 », - зазначила лікар-кардіолог.

Розслаблює стінки судин така речовина, як аліцин, що міститься в часнику, шпинаті, кропі і петрушці. Однак експерт в області кардіології уклала: харчування - всього лише допоміжна міра.Тиск можна нормалізувати в повній мірі тільки за допомогою препаратів, призначених лікарями.

Відхилення від норми - привід звернутися до лікаря

Необхідно пам'ятати: у разі, якщо тиск підвищений, слід звернутися до лікаря. Знайти причину розширення судин може тільки лікар. Підйоми тиску вище норми можуть бути викликані серйозними факторами. Можливо, людина захворіла на грип або пневмонію, відчуває фізичний або емоційний стрес. Однак якщо тиск підвищується на тлі повного спокою, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і він встановить справжню причину захворювання.