Близько 200 американців повідомили про симптоми так званого «Гаванського синдрому»

Близько 200 американців повідомили про можливі симптоми так званого «Гаванського синдрому», в тому числі про нові випадки захворювання у Відні, виявлених минулого тижня.

Офіційні особи адміністрації Джо Байдена отримували постійний потік телеграм з-за кордону, в яких повідомлялося про потенційних нових випадках симптомів «гаванського синдрому», повідомив NBC News офіційний представник США.

Офіційні особи заявили, що тепер можливі випадки захворювання є на всіх континентах, крім Антарктиди, причому майже половина можливих випадків стосується співробітників ЦРУ або їх родичів. Близько 60 випадків стосувалися співробітників Міністерства оборони або їх родичів, а близько 50 були пов'язані з Держдепартаментом.

За словами чиновника, що, хоча це явище носить глобальний характер, в Європі непропорційно велика кількість випадків захворювання.

Численні нинішні і колишні агенти і співробітники ФБР також повідомляли про симптоми, перебуваючи за кордоном, особливо в Європі і Центральній Азії, причому кілька таких співробітників були в Відні більше 10 років тому.

За даними NBC, недавно стався інцидент в Берліні, про який раніше не повідомлялося, в результаті чого передчасно закінчився термін перебування як мінімум одного дипломата в Німеччині.

«Гаванський синдром» вперше з'явився в посольстві США на Кубі в 2016 році після загадкового захворювання співробітників. Деяким було потрібне лікування в лікарні протягом кількох місяців, у інших були черепно-мозкові травми.

Причина хвороби невідома, хоча деякі вважають, що вона викликана атакою з використанням радіохвильової зброї.

Представник міністерства оборони повідомив NBC, що Пентагон «активно займається цим питанням в рамках міжвідомчого процесу, що проводиться Радою національної безпеки щодо усунення аномальних порушень здоров'я, і ​​повністю прихильний визначенню як причин, так і джерела».