Перша медична допомога: як врятувати життя перехожому

З приходом спеки у людей все частіше з'являються проблеми зі здоров'ям або ж раптові втрати свідомості. А оскільки швидка незавжди може вчасно приїхати кожному слід знати, як надати першу медичну допомогу. Володіючи цими навичками, ви можете врятувати чиєсь життя. У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як правильно надати першу медичну допомогу.

Якщо ви помітили на вулиці людину, яка здається на перший погляд без свідомості, - не проходьте мимо. Переконайтеся, чи дійсно потрібна йому допомога.

Як правильно надати медичну допомогу:1. Перш ніж підходити до потерпілого, вам необхідно упевнитися, що це безпечно для вас

Перевірте чи немає поруч агресивних знайомих цієї людини, собак, машин і гострих предметів. Тільки після цього ви можете підійти ближче до людини і голосно кілька разів запитаєте, чи потрібна допомога.

2. Дочекайтеся відповіді

Не слід допомагати людині якщо вона відмовляється від неї. У разі якщо потерпілий мовчить та ніяк не реагує на дотики і звуки - попросіть допомоги у перехожих.

3. Перевірте дихання і викличте швидку

Щоб перевірити дихання покладіть руку на груди та дивіться як піднімається грудна клітка. Ці дії потрібно робити протягом 10 секунд. Також ви можете підставити дзеркальце до носа. У МОЗ розповіли:

Протягом цього часу ви повинні побачити і відчути щонайменше 2 підйому грудної клітини (вдихи). Якщо людина дихає самостійно - переверніть його на бік і дочекайтеся швидку. Контролюйте дихання потерпілого кожні 2 хвилини.

Після як перевірите дихання викличте швидку (номер 103) або службу екстреної допомоги (номер 112). Чітко та виразно опишіть стан людини, назвіть приблизний вік потерпілого і вкажіть адресу.

4. Якщо людина не дихає

Вам необхідно негайно приступити до серцево-легеневої реанімації - закритий масаж серця. Інструкція як його робити:

оголіть грудну клітину постраждалого;

зафіксуйте руки в замок, поставте їх по центру грудної клітини, після розігніть руки в ліктьових суглобах;

необхідно зробити 30 натискань основою нижньої долоні в центр грудної клітини із частотою приблизно 2 натиски за 1 секунду на глибину 5 – 6 сантиметрів, при цьому не відривайте руки від грудей постраждалого;

через кожні 2 хвилини міняйтеся з тими, хто є поруч.

Ви можете не проводити штучне дихання, а виконувати лише безперервні натискання, щоб уберегтися від передачі інфекцій.

Раніше ми повідомили, що вчені створили препарат від інфаркту з отрути найбільш смертоносного павука в світі.