Заходи боротьби з пандемією COVID-19 знизили кількість випадків кашлюку у Франції

Медики виявили, що в результаті самоізоляції та інших заходів, які влада Франції робили для боротьби з COVID-19, кількість заражень кашлюком у порівнянні з минулими роками зменшилася приблизно в десять разів. Такі висновки вчені опублікували на medRxiv, пише УНН.

Важливо зазначити, що статті, опубліковані на medRxiv — не проходили фінальне рецензування. Відповідно, дані результати досліджень носять попередній характер.

Деталі

У пандемії COVID-19 є і буде безліч економічних і соціальних наслідків. Наприклад, в результаті поширення вірусу і боротьби з ним різко зменшилися промислове виробництво і дорожній рух, через що за 2020 рік парникових газів в атмосферу потрапило приблизно на 7% менше.

У новому дослідженні медики під керівництвом Жюлі Тубіана з Інституту Пастера (Франція) виявили позитивний наслідок пандемії. Проаналізувавши дані про захворюваність на кашлюк за 2013 і 2020 роки, вчені з’ясували, що ці цифри могли знизитися до десяти разів.

Вчені працювали з даними тестування на сліди коклюшу в організмі, які збиралися по всій Франції серед дорослих, а також інформацію з 40 дитячих поліклінік країни. На основі цього Тубіана і її колеги створили математичні моделі, які відтворювали поширення кашлюку в минулому році і в минулі епохи.

Моделювання показало, що в минулому році через карантин поширення цієї хвороби зменшилося приблизно в 5-10 разів. Зокрема, до введення заходів щодо самоізоляції кашлюком заражалися близько 200-300 осіб на місяць, а після кількість заражень впала до 14-18.

Вчені вважають, що результати їхньої роботи говорять про недостатній рівень вакцинації від кашлюку у Франції. Це потрібно виправити найближчим часом, щоб в країні не відбулося великих спалахів кашлюку після завершення пандемії COVID-19.

Довідка

Згідно зі статистикою ВООЗ — у Франції зафіксували 5 753 579 випадків захворювання, жертвами сталі 110 513 осіб.