Найбільші фармкомпанії США пішли на мирову угоду у справі про "епідемію" опіатів

Чотири найбільші фармакологічні компанії США уклали "мирову угоду" на 26 мільярдів доларів, яка звільнить їх від відповідальності за продаж ліків з вмістом опіатів.

Про це повідомляє видання New York Times.

В разі, якщо угода буде затверджена урядами штатів, корпорації McKesson, Cardinal Health, Johnson & Johnson та AmeriSource Bergen виділять 26 мільярдів доларів у фонд, який буде фінансувати лікування та профілактику наркоманії. У відповідь штати та окремі муніципалітети відкличуть позови до медкомпаній за продаж ліків з вмістом опіатів, кількість яких сягає кількох тисяч.

Дистриб'юторів, які за законом повинні контролювати кількість ліків, які видаються за рецептами лікарів, звинувачують у тому, що вони закривали очі протягом двох десятиліть на те, як аптеки по всій країні замовляли мільйони таблеток для своїх громад.

Позивачі також стверджують, що компанії применшували показники звикання до ліків з вмістом опіатів у рекламних кампаніях та у результатах досліджень. Як наслідок, це спричинило "опіумну епідемію". За федеральними даними США, з 1999 по 2019 рік у країні від передозування рецептурними та вуличними опіоїдами померло більше 500 тисяч людей.

Читайте також Легалізація медичного канабісу в Україні: для чого це потрібно

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!