Сезон кавунів: плюси і мінуси смугастої ягоди для здоров'я

Літо - пік сезону кавунів. Ця соковита і солодка ягода настільки популярна, що її спеціально заморожують або навіть квасять, щоб насолоджуватися смаком літа круглий рік Цей продукт ще й корисний для здоров'я, так як багатий вітамінами А і С, а також антиоксидантами. Однак існує і ряд несподіваних ефектів, які кавун здатний надавати на організм. Причому як позитивних, так і негативних.

Проблеми з травленням

Кавун може створити проблеми для шлунково-кишкового тракту, викликаючи, наприклад, синдром подразненого кишечника. Причина в вмісті фруктози, стверджують медики. Щоб уникнути таких наслідків, важливо дотримуватися особливої ​​дієти, де не буде продуктів, що провокують СПК, стверджують дослідники з Гарвардського університету.

Клітини раку

У кавуні багато антиоксидантів, які допомагають нейтралізувати вільні радикали в організмі. У великій кількості вони здатні спровокувати розростання ракових клітин. Однак за рахунок вмісту лікопіну, кавун може допомогти уникнути таких наслідків, так як захищає клітини від окислювальних процесів.

Відчуття ситості

Відчуття ситості часто супроводжується відчуттям задоволення. Щоб швидше відчути, що шлунок вже повний і уникнути переїдання можна з'їсти трохи кавуна. Справа в тому, що в цій ягоді міститься багато рідини, яка і дозволяє швидше відчути ситість.

Схуднення

У дослідженні 2019 року, опублікованому в журналі Nutriens затверджується, що, з'їдаючи близько двох чашок кавуна в день, можна прискорити процес схуднення. Незважаючи на те, що в ягоді багато калорій, почуття ситості від кавуна приходить швидше, ніж від умовного печива. Причина все в тій ж великій кількості рідини.

Мігрень

Виявляється, кавун може спровокувати мігрень. Дослідники вивчили вплив не тільки цієї ягоди, а й маракуї, апельсина, ананаса, винограду, банана, огірка і папайї. В результаті експерименту близько 30% учасників випробували мігрень протягом 90 хвилин після того, як з'їли кавун. Причини таких наслідків не до кінця ще вивчені.