Львівські лікарі дістали зі шлунка 7-річної дитини карабін від сумочки

Лікар-ендоскопіст Марта Лучак, торакальний хірург Олександр Колодій, медсестра Світлана Васильченко і анестезіолог Тарас Гуз врятували дитину, яку у Львівську обласну дитячу лікарню «Охматдит» привезли з карабіном у шлунку. 7-річна дівчинка гралася вдома, мама була в іншій кімнаті.

Коли дівчинка прибігла і сказала, що випадково проковтнула карабін від сумки, мама спочатку не повірила. Але батьки звернулися до лікаря, щоб переконатися, що усе з малечею гаразд. На рентген-знімку у місцевій лікарні колеги побачили металеву детальку сумки – карабін, яким кріпилася ручка, – розповідають на фейсбук-сторінці лікарні.

У лікарню мама захопила другий карабін від сумки – деталька ідентична, і це допомогло команді лікарів підготуватися до операції, підібрати інструменти необхідного розміру, а такий крок суттєво скорочує час перебування дитини в операційній. Діставали карабін ендоскопічно – без розрізів живота.

Це було нетипове стороннє тіло – карабін не гладенький і не круглий, він має складнішу будову, тому діставати його було складніше. Але ситуацію врятувала мама: вона показала нам другий карабін і ми в операційну йшли уже з навиками захоплення карабіна, відточили їх раніше. Це дало нам переваги – скоротило час втручання, дівчинка менше перебувала у наркозі і ми завенчими рухами зайшли у шлунок і дістали карабін, – пояснює лікар-ендоскопіст Марта Лучак.

У лікарні додають: усе пройшло без ускладнень, дитина з мамою зранку поїхала додому, але звертаються до дорослих:

Якщо дитина проковтнула сторонній предмет, будь ласка, постарайтесь розпитати дитинку. Це дозволить лікарям вашої дитини виграти час і підготуватися якнайкраще (підібрати інструменти оптимального розміру і протестувати його захоплення, адже це буває непросто, коли стороннє тіло має негладку поверхню). Але краще не хворійте.