Уряд оновив систему безперервного професійного розвитку медиків

Кабмін схвалив нове положення про безперервне навчання лікарів і провізорів. Кабінет міністрів України схвалив нове положення про систему безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, до яких належать лікарі, провізори та молодші спеціалісти з медичною освітою.

Урядова постанова визначає, що після здобуття вищої або фахової передвищої освіти випускники повинні постійно вдосконалювати свій професійний розвиток.

У документі запропоновано такі варіанти професійного розвитку:

навчання на циклах тематичного вдосконалення в закладах післядипломної освіти, структурних підрозділах закладів вищої освіти і наукових установ;

професійне медичне стажування за межами закладу, де працює такий працівник;

майстер-класи, тренінги, семінари, фахові школи, конференції;

публікація статті або огляду в журналі.

У низці цих заходів передбачена обов'язкова особиста участь, в інших – дистанційна участь або дистанційна участь в режимі реального часу.

За участь у цих заходах нараховуються бали, які враховуються під час атестації.

Постанова також встановлює вимоги до провайдерів безперервного професійного розвитку, внесення заходів і провайдерів до електронної системи безперервного професійного розвитку та створення державного підприємства МОЗ, що виконуватиме функції адміністратора електронної системи.

Постанова Уряду набуде чинності з 1 січня 2022 року, а для фармацевтів і медичних сестер – з 1 січня 2023 року.