Для довголіття: від яких продуктів і напоїв варто відмовитися

Дослідження показують, що приблизно одна з п'яти смертей відбувається через неправильне харчування. Геронтологи виділили продукти і напої, які особливо негативно впливають на тривалість життя Алкоголь

Алкоголь, на думку експертів, є імунодепресантом, що робить його небезпечним для людей у ​​віці. Він значно збільшує ризики розвитку захворювань печінки і серцевої недостатності, а також підвищення кров'яного тиску.

Перероблене м'ясо

Дослідження, опубліковані в медичному журналі BMJ, показують, що існує зв'язок між вживанням великої кількості переробленого м'яса, такого як бекон і шинка, і підвищеним ризиком смерті. У свою чергу, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) класифікує ковбаси, сосиски і бекон як канцерогени.

Цукор

Цукор призводить до старіння обличчя і тіла з-за процесу так званого глікірування (з'єднання цукрів з білками). Згідно з дослідженнями, опублікованими на сайті Британської асоціації дерматологів, видимі ефекти глікірування (зморшки), як правило, проявляються у жінок у віці близько 35 років. За даними дієтологів, хронічно високий рівень глюкози в крові також призводить до більш швидкого зниження когнітивних функцій.

Фаст-фуд

JAMA Internal Medicine протягом 8 років відстежував харчування і стан здоров'я понад 44000 французьких чоловіків і жінок у віці близько 58 років. Харчування учасників дослідження на 29% складалося з ультра-оброблених харчових продуктів. В ході дослідження було зареєстровано 602 випадки смерті, в основному від раку і серцево-судинних захворювань.

Гриль і шашлики

За даними National Cancer Institute, при приготуванні м'яса на грилі до обвуглювання утворюються сполуки, які викликають рак у лабораторних тварин. Дослідники також виявили, що збільшення споживання червоного і переробленого м'яса на 3,5 порції в тиждень протягом більше восьми років підвищує ризик смерті на 10% в наступні вісім років.