У Львові хлопчику зробили операцію на серці через мінірозтин. Фото

Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Як розповіли лікарі, батьки хлопчика з Львівської області звернулися за консультацією через прогресування хвороби сина – стенозу клапана легеневої артерії. Це спричиняло задишку при фізичних навантаження та швидку втомлюваність. Водночас у хлопчика суттєво збільшилися розміри правого шлуночка. «Два роки тому в іншому медичному закладі нашому пацієнту уже робили подібне втручання. Проте воно не принесло суттєвого покращення кровообігу через клапан. Потрібне було термінове повторне втручання. Адже з кожним днем хвороба створювала все небезпечніший дисбаланс: праві відділи серця брали на себе набагато більше навантаження, аніж ліві. А це в найближчому часі призвело б до серцевої недостатності», – пояснили лікарі. Спеціалісти Центру серця та судин провели балонну ангіопластику клапана легеневої артерії, що дозволило завдяки спеціальному балону відкрити стулочки клапана і повністю відновити кровотік крізь нього.

Уже наступного дня після втручання маленький пацієнт поїхав додому. «І все це – завдяки новітнім технологіям, які застосовують у нашому Центрі серця та судин, де саме після таких малоінвазивних втручань маленькі пацієнти повертаються до повноцінного життя уже наступного дня», – додали лікарі Центру серця та судин міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Нагадаємо, впродовж останніх тижнів у Центрі серця та судин цієї лікарні прооперували 6-місячного хлопчика із вродженою вадою серця. Завдяки сучасним методикам, операцію провели без жодних розрізів, тому вже через день після операції немовля виписали додому. Пізніше тут прооперували 10-річного хлопчика із нестандартною вадою серця. Операція також пройшла успішно.