9 небезпек зайвої ваги: вагітність під загрозою

Стан вагітності - складний метаболічний процес, в цей період змінюється гормональний баланс. Важливо, що перші три місяці вагітності в організмі відбуваються зміни, які можна порівняти з обміном речовин під час голодування. Цей період воістину є стресом для організму.

Багато жінок помилково думають, що під час вагітності потрібно їсти якомога більше, харчуючись «за двох». Це в корені невірно! Жінці, що не страждала від зайвої ваги, необхідно всього триста калорій понад норму. Збільшення у вазі такого типу жінок повинна складати не більше дванадцяти кілограмів.

Тим жінкам, які до вагітності мають недостатню вагу, рекомендована надбавка до вісімнадцяти кілограмів. Ну, а жінкам, які страждають від зайвої ваги, не слід набирати більше, ніж на вісім кілограмів за всю вагітність. У загальних рисах можна сказати, що жінка з початково нормальною вагою може набрати вагу до двадцяти п'яти відсотків від своєї маси тіла, але не більше.

Сучасні дослідження показують, що надмірна вага у майбутньої матусі веде за собою проблеми зі здоров'ям як у неї самої, так і майбутньої дитини, різні ускладнення під час пологів, складності відновлення після пологів.

Лікарі не втомлюються попереджати, що у вагітних з надмірною вагою:

- збільшується ризик розвитку різних патологій у плода,

- виникають різні ускладнення під час пологів, в тому числі через розвиток великого плоду,

- велика надбавка у вазі здатна викликати розвиток цукрового діабету,

- збільшується ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи

розвиток гіпертонії,

- виникнення токсикозу другої половини вагітності, яке небезпечно для здоров'я і дитини і самої породіллі,

- порушення роботи ендокринної системи і щитовидної залози,

- розвиток варикозного розширення вен,

- складності з післяпологовий реабілітацією.

Одне з найбільш поширених помилок свідчить, що після припинення грудного вигодовування, зайва вага пропадає. Це невірно. Велика ймовірність, що більш, ніж шістнадцять, набраних кілограмів не зникнуть ніколи! І, навіть після пологів, вага буде тільки збільшуватися!

Якщо жінка набирає вагу після пологів, особливо, якщо пологи перші, може зіткнутися з ускладненнями в наступних вагітностях.

Постарайтеся позбавити себе від збільшення ваги і після пологів. Багато жінок думають, як схуднути після пологів, але забувають про існування зарядки, занять спортом, зменшенні кількості жирної і солодкої їжі, тим самим виставляючи себе в групу ризику незалежно від типу фігури.