Про які хвороби розповість дитячий язичок

Не дарма лікар на прийомі завжди просить дитину відкрити рот і показати горло і язичок. За станом слизової і зовнішнім виглядом язика можна діагностувати ряд захворювань. Здоровий язичок - рожевий і блискучий, добре змочений слиною.

Сигнали, на які варто звернути увагу:

1. Білий наліт на язичку, а також на щічках дитини, що супроводжується сирнистими відкладеннями, швидше за все, стане сигналом, що у крихітки молочниця (кандидоз). Він виникає у малюків з ослабленим імунітетом, або після курсу антибіотиків.

2. Жовто-білий наліт розповість про проблеми зі шлунком. Він виникає при запальних процесах в шлунково-кишковому тракті, інфекціях і отруєннях. Точно встановити причину і призначити лікування в такому випадку допоможе лікар. Крім того, такий наліт може з'явитися, якщо доглядаючи за зубками, крихітка забуває про язичок, який теж потрібно чистити.

3. Малиновий язик - ознака скарлатини. При цьому захворюванні язик спочатку покривається густим білим нальотом, який на 5-й день йде, а язичок набуває яскраво-червоний колір з запаленими малиновими сосочками на ньому.

4. Сухий язик. Буває у діток, у яких, наприклад, через запалених аденоїдів або гайморитне утруднене дихання носом. Коли дитина весь час дихає ротиком, язичок пересихає.

5. Гладкий язик. Зазвичай буває при зниженні гемоглобіну в крові і анемії внаслідок нестачі в організмі заліза, а також при нестачі вітамінів групи В. У цьому випадку буває досить внести коригування в харчування дитини. У більш складних випадках знадобитися лікарська і вітамінотерапія.

6. Слизький язичок. Слизова малюка весь час пошкоджується на одному і тому ж місці. Виразка, яка на ньому виникає, не піддається лікуванню. Зверніть увагу на прикус дитини. Можливо, він формується не зовсім правильно, і малюк весь час прикушує язичок. В цьому випадку допоможе розібратися стоматолог